Doradztwo zawodowe osób niepełnosprawnych Koszalin

Tematyka niepełnosprawności odbija się w centrum uwagi różnych dyscyplin wiedzy. Stałe, a w ostatnich latach zwiększające się zainteresowanie tątematyką, wiąże się z wielkością populacji osób dotknietych różnymi rodzajami niepełnosprawności. Szacuje się, że na świecie osób niepełnosprawnych jest już ponad 650 mln, a w Polsce mówi się już o 4,5 mln do nawet 6 mln niepełnosprawnych. W przybliżeniu - co siódmy Polak jest lub uważa się za osobę niepełnosprawną. W dobie hiperkonkurencji ważnym staje się coraz bardziej problem zatrudniania osób niepełnosprawnych, a wręcz ich swoistej aktywizacji społeczno - zawodowej. Jeśli zaś mówimy o zatrudnieniu, rangi nabiera problem specjalistycznego modelu doradztwa i pośrednictwa pracy dla tej grupy społeczeństwa. Jest on zgoła inny od tego, do którego przywykliśmy się w kontaktach z różnego rodzaju instytucjach pracy i zatrudnienia.

Zapraszamy na szkolenie "Doradztwo zawodowe osób niepełnosprawnych". Istotą dwudniowego spotkania (16 godzin szkoleniowych) są zajęcia warsztatowe, ćwiczące praktyczne umiejętności określania potrzeb, jak i predyspozycji zawodowych osób niepełnosprawnych. Trening służy opanowaniu podstaw teoretycznych z zakresu psychologii, psychiatrii, socjologii oraz prawa pracy z tą grupą odbiorców usług doradczych. Wprowadza w tematykę różnych rodzajów form zatrudnienia. Omawia aspekt zatrudnienia wspomaganego oraz asystentury i treningów pracy. Przygotowuje do aktywności doradcy zawodowego w kontaktach z pracodawcami, potencjalnie zainteresowanymi zatrudnieniem osób niepełnosprawnych. 

Program szkolenia:

1. Niepełnosprawność a praca (przyjęte sposoby rozumienia niepełnosprawności, postawy społeczne wobec osób niepełnosprawnych, system orzecznictwa o niepełnosprawności a aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych, specyfika pracy z osobami niepełnosprawnymi i ich najbliższym otoczeniem w aspekcie podjęcia zatrudnienia, podobieństwa i różnice pomiędzy rolą terapeuty - asystenta - doradcy zawodowego - trenera pracy)

2. Pośrednictwo pracy dla osób niepełnosprawnych (rola poradnictwa i doradztwa zawodowego osób niepełnosprawnych, status prawny osób niepełnosprawnych na polskim rynku pracy, specyfika rynków pracy, specyfika kontaktów doradcy z osobą niepełnosprawną - aktywną i nieaktywną zawodowo, marketingowy model aktywnej zawodowo osoby niepełnosprawnej, ocena zdolności do pracy osób niepełnosprawnych - komponenty społeczne, ocena medyczna, zdolności psychologiczne i kompetencje zawodowe)

3. Przygotowanie osoby niepełnosprawnej do aktywności zawodowej (metodologia tworzenia Indywidualnego Planu Działania, specyfika formułowania dokumentów aplikacyjnych, autoprezentacja i rozmowa kwalifikacyjna, wprowadzenie do zmiany osoby niepełnosprawnej)

4. Rola doradcy w kontaktach z pracodawcami (postawy pracodawców, metody pozyskiwania stanowisk pracy, współpraca z pracodawcą i z zespołem pracowniczym, aspekty prawno - finansowe)

Termin szkolenia: 03 -04.10.2015 r.

Wartość szkolenia: 450 zł

Wartość szkolenia zawiera się usługa trenerska, materiały szkoleniowe, serwis kawowy, zaświadczenie o udziale w szkoleniu zgodne z przepisami Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Miejsce szkolenia: Koszalin

Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeśli jesteś zainteresowany - zapytaj o szczegóły 
e- mail: szkolenia@zachodniopomorskie.edu.pl lub tel. 943523475, 502257571

Jeśli jesteś zdecydowany - pobierz zgłoszenie uczestnictwa w szkoleniu, wypełnij je i prześlij na nasz adres.

 
 
 
Lokalizacja
MIEJSCE: Koszalin
Lokalizacja
Powrót
Drukuj
Pdf
Wypowiedz się
Debug toolbar